Ziraat Katılım

Katılım bankacılığı prensiplerine uygun ürünleri ve alternatif dağıtım kanalları ile her zaman müşterilerinin yanında olan, müşterilerini her koşulda dinleyen ve onlara özgü çözümler sunmayı kendisine temel felsefe edinen Ziraat Katılım, mobil uygulamasını yenileme ihtiyacı duyuyordu. Biz de Pixelplus olarak Ziraat Katılım’ın bu ihtiyacına doğru UX çözümlerimizle karşılık verdik.

UX Çalışmaları

Katılım mobil uygulamasının dijital deneyimini tekrar tasarlamak adına persona görüşmeleri gerçekleştirdik. Kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim yaşatabilmek amacıyla görüşmelerden çıkan sonuçları ele aldık, ortaya çıkan problemlerin çözümlerini ürettik ve uygulamanın arayüz yenileme çalışmasına başladık. Ziraat Katılım mobil uygulamasının tüm problemlerini analiz ederek kullanıcı deneyimini oldukça etkileyen tasarım, teknik, içerik ve bilgi mimarisi alanlarında uygulamanın geliştirilmesi gerektiğini gördük. Ortaya çıkardığımız problemlere çözüm ürettik ve uygulamayı kullanıcı deneyimi odaklı geliştirmeye başladık. Her ekrandan kullanıcının hangi ekrana yönlendirileceğini tespit ederek uygulamanın buton konumlandırmalarını, senaryolarını ve akış şemasını oluşturduk. Ardından uygulama ekranlarının wireframelerini yaratarak tasarım aşamasına hazır hale getirdik. Kullanıcıların uygulamayı en kolay nasıl kullanabileceklerini göz önünde bulundurarak tasarımları tamamladık. Artık çok daha anlaşılır ve kullanıcıların çok kolay bir şekilde kullanabilecekleri Katılım Mobil Uygulamasını ortaya çıkardık.

Katılım Mobil Uygulaması

Kullanıcı deneyimi odaklı ve dijital deneyimini günümüz trendlerine uygun olarak tekrar tasarladığımız Katılım mobil uygulamasını indirmek ve daha yakından incelemek için Apple ve Android cihazlardan uygulamayı indirebilirsiniz.