Türk Telekom Tivibu

Türk Telekom’un dijital TV platformu markası olan Tivibu, platformlarını yenileme ihtiyacı duyuyordu. Biz de yenilikçi çözümlerimizle bu ihtiyaca karşılık verdik.

Bir platformda kullanıcıları aradıkları içeriklere ulaştırmak çok önemli. Biz de bilgi mimarisini kullanıcıların istedikleri bilgilere ve aradıkları içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri bir yapıda kurguladık. Gezinme ve içerik arama sürecini basitleştirerek içerikleri doğru ve hızlı şekilde tanıtmayı hedefledik. Aynı zamanda platformları keşfeden kullanıcıların keyif almaları da bizim için çok değerliydi. Bu nedenle kullanıcı deneyiminin üst seviyede olduğu bir arayüz yapısı yarattık. Ardından tasarım aşamasına geçiş yaptık. Özellikle Tivibu web sitesinin görsel çekiciliğini artırmamız gerekiyordu. Hazırladığımız yeni tasarımlarımızla Tivibu’nun karakterini ve değerlerini yansıtan modern bir görünüm elde ettik. Kullanıcıların ilgisini çeken renk paletleri ve göz alıcı grafik kullanımlarımızla web sitesindeki gezinme deneyimini artırdık. Tivibu’nun Smart TV, Apple TV, mobil uygulama ve web sitesi platformları için responsive yapı kurguladık. Bu sayede kullanıcılar her cihazdan tüm platformları aynı yapıda inceleyebiliyor ve keşfedebiliyor.

Kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıdığımız Tivibu platformlarını ziyaret ederek siz de bu deneyime ortak olabilirsiniz.