Sütaş

Sütaş web sitesini yenilerken amacımız; Sütaş’ın zengin içeriğini kullanıcıların kolay tüketebilecekleri, aranılana hızlı bir şekilde ulaşabilen, kullanıcı deneyimini daha iyi bir seviyeye çıkardığımız, güncel tasarım trendlerine uygun görsel dünya ve günümüz teknolojileri çerçevesinde bir altyapı barındıran web sitesi yaratmaktı.

Öncelikle işe strateji aşamasıyla başladık. Bilgi mimarisini yeniden yapılandırarak kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni bir bilgi mimarisi ortaya koyduk. 

Ardından aşamalarımıza tasarım yaklaşımı değerlendirilmesiyle devam ettik. Sitenin arayüzünü ele aldık ve trendlerin sıkça yenilendiği bugünlerde güncel trendlerin gerisinde kalan web sitesine modern çözümler getirerek günümüz trendlerine uyarladık. Sütaş’ın görsel dünyasını illüstratif bir tasarım yaklaşımıyla ele aldık. Tasarımcılarımız marka, konu ve konsepte uygun özel illüstrasyonlar hazırladılar ve sadece Sütaş’a özel illüstratif bir dünya yarattılar. Aynı zamanda animasyon kullanımlarımızla tasarımlarımızı daha dinamik hale getirdik. Böylelikle kullanıcıları web sitesine çeken ve ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi almalarını sağlayan bir deneyim yarattık. Tasarımları hazırlarken Retouch tekniğini kullanarak fotoğraf üzerinde istenilen görüntüyü düzeltme ve düzenleme işlemlerimizi gerçekleştirdik. Görsellerde daha fazla renk kullanımı sergileyerek güçlü renk tonları, kontrast ve gölge farklılıkları yarattık. Optimistic Design trendinden de yararlanarak kullanıcılara güven ve cesaret veren tasarım mesajları ileten görseller hazırladık.

Bizim için kullanıcıların web sitesini gezerken keyif almaları oldukça önemliydi. Web sitesine küçük dokunuşlar barındıran yaratıcı mikro etkileşimler ekledik. Bu sayede kullanıcılara bir sonraki adımla ilgili merak duygusu kazandırdık ve oluşturduğumuz Sütaş dünyasında keyifli bir deneyim yaşatacak bir dünya yarattık. Web sitesinde yer alan metinleri hem konsepte uygun hem de okunabilirliğin en üst seviyede olduğu bir yapıda kurguladık.

Son olarak web sitesinin sorunsuz ve hızlı çalışması için kodlama işlemlerimizi tamamladık. Artık günümüzün vazgeçilmezlerinden olan responsive yapı için de web tabanlı tüm cihazlara uygun arayüz geliştirmesi yaptık. Yapmış olduğumuz tüm testlerden de başarıyla geçen Sütaş web sitesini yayına aldık.