Kullanıcı Deneyimi Odaklı

Opet’in otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ile oto bakım ürünleri markası olan Opet Fuchs, web sitesini yenileme ihtiyacı duyuyordu. Biz de bu ihtiyaca karşılık vererek modern bir tasarım ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip yepyeni Opet Fuchs web sitesini hayata geçirdik.

Günümüzde kullanıcı deneyiminin üst seviyede olması oldukça önemli. Bu yüzden işe ilk olarak UX çalışmalarıyla başladık. Personellerle görüşmeler yaptık, geri bildirimlerini aldık, ardından gözlem ve analizlerimizle birlikte kullanıcıların davranışlarını, ihtiyaçlarını ve motivasyonlarını ortaya çıkardık. UX çalışmasından çıkan sonuçlara göre kullanıcı dostu arayüz tasarımları ortaya çıkararak kullanıcının aradığı içeriğe en hızlı şekilde ulaşabilmesini sağladık. Aynı zamanda navigasyon da oldukça önemliydi. Navigasyonu, kullanıcıların detay sayfalarına en hızlı şekilde ulaşabilecekleri bir yapıda kurguladık. Menüden ürünlere, tüm hizmetlere, en uygun yağ önerilerine, kariyer fırsatlarına, çalışan deneyimi ve insan kaynakları uygulamalarına artık çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkün. Kurguladığımız “fullmatch Yağını Seç” sayfasında kullanıcılar araçları için en uygun yağ önerilerini keşfedebiliyorlar. “Madeni Yağ Akademisi” sayfası sayesinde de merak edilen tüm teknik detaylara ulaşım oldukça basit. Tasarımları ortaya çıkardıktan sonra yazılım aşamasıyla sürece devam ettik. Son olarak, testlere tabi tuttuğumuz ve hepsinden başarılı sonuçlar alan Opet Fuchs web sitesini yayına aldık.

Yenilenen modern tasarımı sayesinde keyif veren bir deneyim sunan Opet Fuchs web sitesini https://www.opetfuchs.com.tr/tr/ adresinden ziyaret ederek web sitesini keşfedebilirsiniz.