Hes Kablo

Türkiye'nin lider kablo üreticilerinden biri ve Dünya'da 140'tan fazla ülkeye kablo ihracatı yapmakta olan HES Kablo, Dünya'nın lider kablo üreticilerinden biri olma hedefi doğrultusunda kendisini Dünya'ya doğru bir şekilde ifade edebileceği bir web sitesine ihtiyaç duyuyordu. Biz de Pixelplus olarak yeni HES Kablo Kurumsal Web Sitesini ortaya çıkardık.

Bu büyük projenin A'dan Z'ye Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Deneyimi, Arayüz Tasarımı, Geliştirme Aşaması ve Yayına Geçiş süreçlerinin tümünde yer alarak anahtar teslim bir proje yaratmak adına kolları sıvadık. Öncelikle kurumsal sitenin bilgi mimarisi çok önemliydi. Daha önce oldukça karmaşık ve çeşidi fazla olan ürünleri en kolay, en sağlıklı ve en kullanışlı bir navigasyon yapısıyla hedef kitleye sunmak için bilgi mimarisini oluşturduk. Sonrasında tasarım aşamasına geçiş yaptık. Anasayfaya infografik anlatımlar, ürünler, fiyat listesi, kalite belgeleri vb. tüm önemli belgelere ulaşılabilecek kısa yollar konumlandırdık. Bu sayede hem oldukça kullanışlı hem de tasarım bütünlüğüyle göze hitap bir anasayfa tasarımı ortaya çıkardık. Hedef kitlemizin sıkılmayacağı bir deneyim yaşayacağı ve aradığı bilgiye kolayca ulaşmasını sağlayacak şekilde ürünlerin en önemli özelliklerini ön plana çıkardığımız ekranlar tasarladık. Aynı zamanda kullanıcılar, yenilediğimiz web sitesinde dokümanlara, iletişim bilgilerine, bayi listesine, üretim tesislerine ve ihtiyaç duyabilecekleri diğer tüm bilgilere çok kolay bir şekilde erişebiliyorlar. Tasarım aşamasını tamamladıktan sonra yazılım süreciyle projeye devam ettik. Bu aşamada çok fazla sayıda ürün içerisinden istenilen ürüne ulaşılmasını oldukça kolaylaştıracak kullanıcı dostu bir filtreleme altyapısı kurgulayarak tüm yazılımını ve CMS entegrasyonunu tamamladık.

Tüm bu aşamalardan geçerek hem tasarım hem de deneyim olarak rakiplerden tamamen ayrışan ve responsive yapıda kurguladığımız yepyeni HES Kablo Kurumsal Web Sitesini www.hes.com.tr adresinden ziyaret edebilir, siz de bu deneyime ortak olabilirsiniz.