filo kiralama ve yönetimi
vdf filo

Marka vizyonu

Sektöründe fark yaratıp araç kiralamayı müşterisi için optimum hale getirecek çözümler sunmayı hedefleyen, arkasında Volkswagen Financial Services A.G, Doğuş Grubu gibi önemli yatırımcılarla yola çıkan vdf filo; ‘kişiye özel filoculuk’ hizmeti ile rakiplerinden ayrışıyor. Yalnızca filo servisi sağlamıyor, filo yönetimi konusunda da uzman bir rehber olarak konumlanıyor.

Yol haritamız

Hedef kitlesinin karar mekanizmaları birçok açıdan ayrışan filoculuk sektöründe fark yaratmak isteyen markanın, dijital konumlandırmasındaki öncelikli ihtiyacı kullanıcı deneyimi araştırmasıydı. Markanın özünü oluşturan ‘kişiye özel filoculuk’ hizmetini dijital dünyaya taşırken, bu kişileri, ihtiyaçlarını ve davranışsal alışkanlıklarını iyi tanımalıydık. Bu yüzden vdffilo.com.tr’nin tasarım hazırlıklarına, UX sürecini de dahil ettik.

Neler yaptık?

Yüz yüze iletişim, insan etkileşimi ile geleneği oluşmuş filoculuk sektöründe, online işlem yapma alışkanlığı edindirmek en önemli ödevimizdi. Bundan yola çıkarak, web sitemizi başarılı bir satış temsilcisinin tüm kabiliyetleri ile donattık. Bu ihtiyaca, web sitemize eklediğimiz işlevsel form alanları, ‘Filonuzu beraber oluşturalım’ gibi ilk insani temastan önce kullanıcıyı daha yakından tanımayı hedefleyen modüllerle yanıt verdik. Tasarım dilimiz, kullandığımız tasarım çözümleri ve içerik stratejimizin temelinde de bu hedefler vardı. Güçlü call to action’lar, kullanıcının ağzından yazılmış, markadan çok bir çözüm ortağı konumunda konuşan içerikler ile rakiplerimizden ayrıştık.

Bilgi mimarisi ve teknik yapı

vdffilo.com.tr kullanıcının satın alma kararını verirken ihtiyacı olan tüm bilgiye kısa adımlarla ulaşıp, her şeyi kolayca inceleyebileceği navigasyonu, dinamik grafikler, etkileşimli aksiyon butonları gibi tasarım ögelerinden faydalanarak ilk bakışta tüm gerekli bilgileri sağlayan sayfaları ile fayda odaklı yalınlık trendini takip ediyor. Her cihazda aynı deneyimi yaşatan responsive yapısı ile doğrudan teklif almak isteyenlerden, bilgi edinmeye gelenlere tüm hedef kitleyi kapsayan bir dijital varlık olarak yayında.