Bonus Piu

Garanti BBVA'nın yepyeni ön ödemeli kart ürünü olan Bonus Piu, baştan yaratılacak bir web sitesine ihtiyaç duyuyordu. Biz de bu ihtiyaca, tamamen kullanıcı deneyimi odaklı bir bilgi mimarisi üzerine inşa ettiğimiz yeni Bonus Piu web sitesiyle karşılık verdik.

Kullanıcı deneyiminin oldukça önemli olduğu bu günlerde, kurgulayacağımız web sitesinin tamamen kullanıcı deneyimi odaklı olması adına çalışmalarımıza başladık. Bonus Piu hedef kitlesinin ev hanımları, gamerlar ve online alışveriş sevenler olması sebebiyle, bu 3 kitleye özel olarak UX çalışmalarına odaklandık. UX raporlarından çıkan sonuçları çok iyi analiz ederek siteyi kurgulamaya başladık. Kullanıcının Bonus Piu web sitesine geldiğinde kolayca ürünü çok iyi anlayabilmesi, ürün özelliklerini detaylıca inceleyebilmesi, kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve ardından ürüne hemen başvuru yaparak kendine özel kartını çıkarabilmesine olanak sağlayacak bir yapı oluşturduk. Başvuru ekranlarını tasarlarken kullanıcıların çok daha hızlı ve pratik bir şekilde başvurularını tamamlayabilmelerini sağlamayı hedefledik. Ardından kart sahibi olan kullanıcılar için online işlemler platformunu oldukça kullanışlı bir halde sunarak kartlarına kolayca para yükleyebilmelerini, login olarak da hem geçmiş tüm işlemlerin takibini hem de yeni işlemleri rahatlıkla yapabilmelerini sağladık. Bonus Piu web sitesi aynı zamanda kart sahiplerinin finansal hareketlerini takip edeceği, yönetebileceği tam entegre online işlemler deneyimi sunan bir proje olarak çalışmalarımız arasında yerini aldı.

Detaylı bir UX çalışmasıyla Bonus Piu web sitesinin, kart başvuru ekranlarının ve online işlemler platformunun arayüz tasarımlarını tamamlayarak kodlama aşamasına geçtik. Yayın öncesinde yapmış olduğumuz testler sonrasında da sorunsuz çalışan yeni Bonus Piu web sitesini yayına aldık. Siz de www.bonuspiu.com.tr adresinden yepyeni Bonus Piu web sitesini ziyaret ederek bu deneyime ortak olabilirsiniz. Mobil cihazlar ile tam uyumlu olan web sitesi, aynı zamanda WebApp teknoloji alt yapısıyla da mobil kullanıcılarına bir aplikasyon kullanım deneyimi sunuyor.